Aktualności

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I RATOWNIKÓW WOPR

Policjanci z kołobrzeskiej komendy oprócz patrolowania akwenów, kontroli kąpielisk czy miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli nie zapominają o działaniach profilaktycznych wśród wypoczywających, w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Czas wakacji i beztroskiego wypoczynku nad wodą to niestety również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom kołobrzescy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" wspólnie z ratownikami WOPR spotkali się z wypoczywającymi na kołobrzeskiej plaży.

Podczas akcji promującej bezpieczeństwo nad wodą policjanci poprzypominali dzieciom i dorosłym o zasadach korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł i dlatego należy z niej korzystać mądrze i odpowiedzialnie. Dorosłych przestrzegali, że nie należy łączyć zabawy w wodzie ze spożywaniem alkoholu. Najmłodszych ostrzegali też przed niebezpiecznymi skutkami pływania bez nadzoru osoby dorosłej oraz tłumaczyli, aby na miejsca kąpieli wybierać tylko kąpieliska strzeżone przez przeszkolonych ratowników.

Podczas spotkania Policjanci i ratownicy uczyli plażowiczów jak udzielać pierwszą pomoc.