OSZUSTWO "NA WYMIANĘ WALUT" OSTRZEGAMY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

OSZUSTWO "NA WYMIANĘ WALUT" OSTRZEGAMY

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano przypadek tzw. oszustwa "na wymianę waluty". Ofiarą tego procederu pada z reguły personel urzędów pocztowych, recepcji hoteli ,punktów kasowych.

Oszust najczęściej prosi pracownika o wymianę  kilku banknotów najczęściej 500 euro.

Kiedy obsługa chce wypłacić w złotówkach i wydaje pliki banknotów, klient nagle się rozmyśla. Głośno domaga się wymiany euro na dolary. W czasie zamieszania pieniądze są zabierane .

Dopiero po kilku chwilach osoby orientują się że zostały oszukane a z kasy zniknęła spora suma pieniędzy. Pracownik jest przekonany, że cały czas widzi wydane przez siebie pieniądze i nie podejrzewała próby oszustwa.

Dokonane taką metodą wyłudzenie odnotowali  wczoraj policjanci z Kołobrzegu w jednym z hoteli. W ostatnich dniach również w podobny sposób oszukani zostali pracownicy Urzędów Pocztowych w miejscowościach nadmorskich naszego województwa.

 Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność.

- Jeżeli już chcemy wymienić lub rozmienić komuś pieniądze, dokładnie przeliczmy otrzymaną kwotę.

Policja przypomina też, że w przypadku przestępstwa oszustwa jego wartość nie ma znaczenia w kontekście prawnej kwalifikacji czynu.