SPOTKANIE ROBOCZE SŁUŻB - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

SPOTKANIE ROBOCZE SŁUŻB

Dzisiaj odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu mł.insp. Dariusz Hoc z przedstawicielami służb mundurowych oraz Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu .

W związku ze zdarzeniami do których dochodzi na terenie dworca PKP w Kołobrzegu oraz terenie przyległym a w szczególności działalności tzw. tragarzy i eskalacji przemocy między grupami taksówkarzy Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu mł.insp. Dariusz Hoc zorganizował zebranie służb. Spotkanie miało charakter roboczy w celu wypracowania metod ograniczających zdarzenia w rejonie dworca PKP i PKS.

Jest to już kolejna w tej sprawie narada tym razem zorganizowana bez udziału taksówkarzy.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Straży Granicznej , Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej , Urzędu Skarbowego.

 Na początku spotkania mł.insp. Dariusz przedstawił aktualna sytuację związana z działalnością taksówkarzy w rejonie dworca oraz tzw. „tragarzy”.

Uczestnicy spotkania dyskutowali oraz szukali rozwiązań prawnych. W rozmowach wskazano konieczność podjęcia wspólnych działań wszystkich służb. Uczestnicy zadeklarowali współpracę w celu przywrócenia porządku w rejonie dworca.