POLICJANCI OSTRZEGAJĄ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ

Rower pod sklepem, niezamknięte biuro, altanka czy też pozostawienie wartościowych przedmiotów w samochodzie – to tylko niektóre przyczyny kradzieży zgłaszanych policjantom.

Przypominamyj o akcji „Nie reagujesz-akceptujesz”, informując, masz prawo zastrzec swoją anonimowość.

Jeśli Twój niepokój budzi czyjeś zachowanie, np. po osiedlu krąży samochód z nieznanymi Ci mężczyznami, ktoś kogoś szarpie na ulicy, być może sprawdza, czy w domu są mieszkańcy, zagląda do zaparkowanych pojazdów; albo też jesteś świadkiem przestępstwa lub wykroczenia – nie czekaj: zadzwoń!

Złodzieje uaktywniają się w godzinach nocnych, kiedy większość z nas śpi, lub w godzinach przedpołudniowych, gdy jesteśmy w pracy. Chodzą, sondują, sprawdzają, w którym z mieszkań nie ma lokatorów. Zwykle wcześniej przeprowadzają rozpoznanie, testują także czujność sąsiedzką. Jeśli widzisz kogoś takiego – dzwoń! Mimo że policjant w słuchawce zapyta cię o nazwisko, w takiej sytuacji (informowania), gdy tego nie chcesz, nie musisz podawać swoich danych osobowych, wystarczy, że poinformujesz policję o swoich spostrzeżeniach pod numerami tel. 997 lub 112.