Aktualności

EKOLOGICZNIE NA DWÓCH KÓŁKACH,OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ODBLASKÓW

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki po raz kolejny prowadzili działania dla rowerzystów i pieszych. Cykliczne akcji mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drodze o tej porze roku. Rowerowe lampki, odblaski i dzwonki to obowiązkowe wyposażenie jednośladu, dzięki któremu cyklista jest widoczny, a więc bezpieczny.

Rowerzyści są grupą uczestników ruchu drogowego, która znajduje się na trzecim miejscu wśród ofiar wypadków drogowych. Dlatego policjanci prowadzą na drodze nie tylko działania represyjne ale i edukacyjno-profilaktyczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Działania dla rowerzystów prowadzone przez policjantów z drogówki, tym razem prowadzone były na terenie miasta.

Mundurowi podczas akcji zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów przez miłośników jednośladów, sprawdzali stan ich trzeźwości i wyposażenie roweru. Zatrzymanych do kontroli rowerzystów edukowali w zakresie bezpiecznego poruszania się jednośladem, kultury na drodze, obowiązkach i przywilejach.Piesi i rowerzyści otrzymywali od policjantów drobne upominki. A były to odblaski na koła, lampki rowerowe i dzwonki uzyskane dzięki kampanii zachodniopomorskiej Policji oraz   Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie „ekologicznie na dwóch kółkach”.