ŚWIĘTO POLICJI 2018 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

ŚWIĘTO POLICJI 2018

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Kołobrzeg odbyła się uroczystość obchodów „Święta Policji”. Kołobrzescy policjanci podczas uroczystej gali w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją instytucji, a także mieszkańców powiatu kołobrzeskiego odebrali wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Tradycyjnie uroczystość odbyła się w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją innych służb i instytucji m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej a także mieszkańców powiatu kołobrzeskiego.

 

W obchodach Święta policji uczestniczył Komendanta Wojewódzki Policji w Szczecinie, insp. Jacek Cegieła, który na wstępie przyjął uroczysty meldunek złożony przez dowódcę uroczystości asp.szt. Roberta Piecyka Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

 

Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu mł.insp. Dariusz Hoc, który przywitał wszystkich gości. Komendant podziękował funkcjonariuszom za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Wyraził również słowa uznania i podziękowania wobec samorządów i służb współpracujących z Policją za podążanie wspólną drogą na rzecz bezpieczeństwa.

 

Po przemówieniu nadszedł czas kiedy Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie  insp. Jacek Cegieła wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla pracowników cywilnych. W 2018roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu zostało mianowanych 46 policjantów na wyższe stopnie służbowe .  Decyzją Komendanta Wojewódzkiego wyróżniono również dwóch pracowników cywilnych kołobrzeskiej jednostki.

 

- w korpusie aspirantów 20 policjantów,

- w korpusie podoficerów 23 policjantów,

- w korpusie szeregowych 3 policjantów.

Specjalne Wyróżnienie od Starosty Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie kołobrzeskim otrzymał mł.asp. Rafał Motała.

Po awansach i wyróżnieniach głos zabrali zaproszeni goście.

Jako ostatni przemawiał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, insp. Jacek Cegieła, oprócz słów skierowanych do policjantów, ich rodzin i pracowników policji, podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów i instytucji współpracujących na co dzień z kołobrzeską Policją. 

 

 

Wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom kołobrzeskiej policji, a szczególnie tym, dla których tegoroczne Święto policji łączyło się z wyróżnieniem i awansem zawodowym serdecznie gratulujemy.