ZATRZYMANY SPRAWCA USZKODZENIA CIAŁA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

ZATRZYMANY SPRAWCA USZKODZENIA CIAŁA

Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie zatrzymali 28-latka, który odpowiedzialny jest za uszkodzenie ciała , groźby pozbawienia życia oraz kradzież. W sumie podejrzany usłyszał dwa zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Kołobrzescy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w sieci na jednym z portali społecznościowych udostępniono filmik z zarejestrowaną sceną, gdzie mężczyzna uderza poszkodowanego i grozi mu pozbawieniem życia. Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie dzień po publikacji  ustalili  miejsce pobytu napastnika i zatrzymali go.

28-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Na drugi dzień, po przesłuchaniu pokrzywdzonego oraz świadków, zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i kierowania gróźb. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o kradzież na szkodę mieszkanki Gąskowa gdzie wartość strat to kwota ponad 1800 zł . W związku z tym, że mężczyzna był już uprzednio karany za podobne przestępstwa i odbywał kare pozbawiania wolności, zarzut kradzieży przedstawiono mu w warunkach recydywy.

Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie po zebraniu materiału dowodowego w sprawie wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu gdzie zapadała decyzja o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Za przestępstwa, które popełnił podejrzany grozi do 5 lat pozbawienia wolności.