DZIELNICOWI O DOPALACZACH. UWAGA OSTRZEGAMY!!! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

DZIELNICOWI O DOPALACZACH. UWAGA OSTRZEGAMY!!!

Za kilka tygodni województwie rozpoczną się wakacje, a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży. Wzorem ubiegłych lat kołobrzescy policjanci odwiedzają placówki szkolne i rozmawiają o bezpieczeństwie z najmłodszymi realizując program "Bezpieczne Wakacje". Dzielnicowy z rejonu centrum spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu.

 

Za kilka tygodni rozpoczną się wkacje. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Mając na uwadze ich dobro policjanci z kołobrzeskiej komendy realizują szereg działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczne Wakacje".

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. W trakcie wizyty mundurowi rozmawiali z dziećmi o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku. Poruszono również temat dopalaczy w związku z ostatnimi wydarzeniami jakie miały miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

Mundurowi omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tłumaczyli najmłodszym jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych i zachęcali do ich noszenia. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową.