OSZUKIWALI NA POLICJANTA CBŚP I URZĘDNIKA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

OSZUKIWALI NA POLICJANTA CBŚP I URZĘDNIKA

Niestety po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenia, od osób starszych do których dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji . Na szczęście w ich przypadku nie doszło do utraty mienia.

Z relacji osób wynika, że na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta lub w innym przypadku mężczyzna podająca się za funkcjonariusza CBŚP. Przedstawili się podając imię i nazwisko oraz numer służbowy. Seniorzy rozpytywani byli czy posiadają rachunki bankowe , jakimi środkami pieniężnymi dysponują. Żaden z rozmówców nie dał się oszukać .
W kolejnym przypadku okradziono seniorkę, tym razem metodą „urzędnika”. Do mieszkania przyszedł oszust i przedstawił się za urzędnika pomagającego zdobyć należącą się kilkutysięczną emeryturę z Unii. Pod legendą załatwienia wszelkich formalności, został wpuszczony przez seniorkę do środka. Oszust poprosił, o okazanie oszczędności.
Wykorzystując sytuację i nieobecność seniorki w pokoju, kobiecie ukradł 18 tysięcy złotych. Zaraz po opuszczeniu mieszkania przez oszusta pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona.

Kołobrzescy policjanci apelują o ostrożność. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy.
Ponadto pamiętajmy, ze policjanci NIGDY nie dzwonią i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy.
W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z Policją pod nr telefonu 997.