Aktualności

KRYMINALNI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

Kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Kołobrzegu, którzy w jednym z pomieszczeń mieszkalnych uprawiali konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich narkotyki, krzewy w różnym stadium rozwoju oraz urządzenia służące do ich uprawy. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kołobrzescy funkcjonariusze  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  na terenie Kołobrzegu w jednym z bloków w pomieszczeniu mieszkalnym  zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Jak się okazało mężczyźni w jednym  z pokoi rozstawili folie termiczne oraz inne urządzenia  i prowadzili nielegalna uprawę.

Śledczy zabezpieczyli  ponad 35 grama netto marihuany, 32 krzewy marihuany, oraz służące do ich uprawy  urządzenia m.in. lampy z czujnikiem temperatury, wentylator, folie termiczne.  Sprawcy przestępstwa zostali  zatrzymali.   Zabronione substancję zabezpieczono  wraz z wykorzystywanymi do ich uprawy urządzeniami.

 Jeden z mężczyzn usłyszał 3 zarzuty dotyczące uprawy, udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i udzielania środków odurzających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy środków odurzających a wobec trzeciego trwa postępowanie.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 Opr. st. sierż. Daniel Kolasiński