Aktualności

ZATRZYMANI NIETRZEŹWI KIEROWCY W POWIECIE KOŁOBRZESKIM

Wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Spośród trzech rekordzista miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Osoby, które wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności ani wysokie kary pieniężne. Ostatni dzień pokazał, że kontrole Policji pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane. Tylko wczoraj zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Zatrzymany w Ramlewie mieszkaniec Świdwina kierował Mercedesem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Po usłyszeniu zarzutów sprawa zostanie skierowana do Sądu, który może orzec wobec podejrzanego karę nawet 2 lat pozbawienia wolności

Taka też kara grozi zatrzymanemu późnym wieczorem na ul. Zwycięzców mieszkającemu w Kołobrzegu  kierowcy Citroena. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu. A zatrzymany w Sarbi  34 – latek poruszał się, acz z trudem, na rowerze z blisko 2 promilami alkoholu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek. Jazda pod wpływem alkoholu może grozić śmiercią nie tylko osób znajdujących się w pojeździe ale także przypadkowych użytkowników dróg. Jednocześnie prosimy o rozwagę w związku ze zmieniającą się pogodą, warunki jazdy są trudne. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie w jednym z nich kierujący pojazdem Renault nie zapanował nad pojazdem na oblodzonej jezdni i jego samochód dachował na poboczu. Kierowca trafił do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej.