W TROSCE O BEZDOMNYCH - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

W TROSCE O BEZDOMNYCH

Zima jest okresem bardzo trudnym zwłaszcza dla osób bezdomnych. Miejsca, w których przebywają nie są zazwyczaj ocieplone. Spadki temperatur mogą powodować zagrożenia dla zdrowia i życia osób tam przebywających. Dlatego też ważne jest, aby wiedzieli, że mogą liczyć na miejsce w schronisku. Pod jednym jednak warunkiem - muszą być trzeźwi.

Bezdomność jest problemem coraz większej ilości osób. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoby takie wiedziały, że jest dla nich miejsce, gdzie bezpiecznie mogą przetrwać mrozy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w ramach wykonywanych zadań  systematycznie rozpoznają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni tj ogródki działkowe, dworce , kanały i węzły ciepłownicze, klatki schodowe oraz nie zamieszkałe domy. Takim osobom mundurowi udzielają informacje o adresach, instytucji i stowarzyszeń udzielających pomocy.

Kołobrzescy policjanci  stale współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Gminnej, aby skoordynowane działania zapobiegały zamarznięciom osób bezdomnych, samotnych czy też bezradnych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z naszej pomocy przewożone są do miejsc dla nich bezpiecznych, może być to wskazana przez nich rodzina lub też noclegownia albo ogrzewalnia. Pomimo tego, że osoby do których docieramy, nie zawsze chcą skorzystać z oferowanej pomocy zapewniamy ich, że w każdej chwili mogą z niej skorzystać. Wówczas wskazujemy im instytucje, które zaoferują im swoją pomoc.

Każdy z nas, widząc osobę bezdomną może pomóc dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112 . Pamiętajmy, jeden taki telefon może uratować ludzkie życie. Nie bądźmy obojętni.