DZIELNICOWI KONTROLOWALI OGRÓDKI DZIAŁKOWE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

DZIELNICOWI KONTROLOWALI OGRÓDKI DZIAŁKOWE

Ogrody działkowe w okresie jesienno-zimowym to czas, kiedy częściej niż właściciele, mogą zaglądać na nie złodzieje, a także osoby bezdomne. Bezdomni szukają tam schronienia nad dachem, natomiast przestępcy możliwości wzbogacenia się cudzym kosztem. Dzisiaj kołobrzescy dzielnicowi przeprowadzili kontrole znajdujących się na podległych terenach działkach ogrodowych.

Mundurowi skupili się przede wszystkim na kontrolowaniu osób przebywających w altankach w czasie jesiennych chłodów. Osobom bezdachu nad głową proponowali pomoc. Sprawdzali, jaki jest stan poszczególnych obiektów. Kontrolowali warunki bytowe, w jakich przebywają osoby bezdomne zamieszkujące na działkach, sprawdzali czy posiadają odzież i opał na zimę. Ponadto przekonywali napotkanych bezdomnych do przyjęcia pomocy i schronienia w przeznaczonych do tego celu placówkach znajdujących się na terenie miasta.

Okres późnej jesieni oraz zimy to czas, kiedy działkowicze rzadziej odwiedzają swoje ogrody. Tymczasem pozostawione narzędzia czy inny wartościowy sprzęt łatwo mogą paść łupem przestępców. Niezabezpieczone domki i altanki to łakomy kąsek dla złodziei. Bardzo często zimową porą stają się one również azylem dla osób bezdomnych szukających schronienia dlatego w trakcie działań policjanci zwracali także uwagę na stan zabezpieczenia kompleksów ogrodów działkowych.