NIETRZEŹWI KIEROWCY NA DROGACH POWIATU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA DROGACH POWIATU

W miniony weekend w powiecie Kołobrzeskim nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek śmiertelny. Okazało się, że tylko kierował w stanie nietrzeźwości, nie posiadał również uprawnień z powodu orzeczonego zakazu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony weekend na drodze pomiędzy miejscowościami Bogucino a Pustary. 45-latek poruszał się pojazdem marki Citroen mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.  Mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. Następnie oddalił się z miejsca wypadku. W wyniku uderzenia jeden z piątki pasażerów poniósł śmierć na miejscu. Kierowcę zatrzymano na terenie miejscowości Kołobrzeg. 45-letni kierowca miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto w czasie weekendu kołobrzescy mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy 32-latka, który jadąc Mercedesem ulicą Kołobrzeską miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca poruszał się z trójką pasażerów. W trakcie prowadzonych dalszych działań policjanci wyłączyli z ruchu kolejne dwie osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.