EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

Już od 2002 roku w okresie od 16 do 22 września organizowany jest "Europejski Tydzień Mobilności", będący kontynuacją sukcesu "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu uczestniczyli w tej akcji prowadząc prelekcje z uczniami na terenie powiatu kołobrzeskiego

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz Posterunku Policji w Dygowie przeprowadzili cykl spotkań w szkołach . Głównym tematem spotkań z dziećmi` było bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze czy podczas podróży samochodem, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi dzieci mogą się zetknąć.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Kolejnym bardzo ważnym tematem była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania uczniowie poznali i utrwaliły numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w miejscach wypadków.

Za wzorowe przygotowanie się najmłodszych do zajęć, policjanci w nagrodę rozdali dzieciom drobny upominek w postaci elementów odblaskowych.