KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA KOLONII - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA KOLONII

W ramach wakacyjnego cyklu spotkań z dziećmi policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ogniwa Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy odwiedzili najmłodszych, którzy spędzają swój wolny czas w placówce w Dźwirzynie. Rozmawiali z nimi o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Spotkania z cyklu "Kręci mnie bezpieczeństwo" odbywają się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

Dzisiaj mundurowi z Wydziału Prewencji oraz Ogniwa Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy dokonali kontroli pobytu koloni w miejscowości Dźwirzyno przy okazji przeprowadzili zajęcia na macie edukacyjnej.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze. Policjanci poruszyli również problem wakacyjnych ucieczek uświadamiając młodzieży, że kłopoty nastolatków należy rozwiązywać poprzez rozmowę z rodzicami i opiekunami, a nie przez oddalenie się z domu. Na koniec spotkania Policjanci rozdali najmłodszym elementy odblaskowe.