Aktualności

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH MIASTA I POWIATU KOŁOBRZESKIEGO

W miniony weekend policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu włączyli się w ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie dozwolonej prędkości.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas weekendu policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie miasta i powiatu kołobrzeskiego. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkością, ale również na tych którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

W ramach prowadzonych działań policjanci z kołobrzeskiej drogówki nałożyli 48 mandatów karnych dla piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy 2 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownice po alkoholu.

Jeden z zatrzymanych kierowców to 34 latek z Rymania który jechał Volkswagenem z dzieckiem na kolanach , po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, iż miał blisko 3 promile alkoholu w organiźmie . Jego sprawą zajmie się Sąd.