UROCZYSTA GALA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

UROCZYSTA GALA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w Regionalnym Centrum Kultury obchodzili uroczystą galę z okazji 98 rocznicy Powstania Policji Państwowej. Święto Policji obchodzone było między innymi w gronie przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, współdziałających z Policją instytucji, a także mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, a to świadczy o szacunku, jakim darzona jest misja zapobiegania i zwalczania przestępczości i o uznaniu dla pracy mundurowych.

Uroczystość rozpoczęto meldunkiem, po którym Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Hoc przywitał wszystkich gości na uroczystej gali. W uroczystości kołobrzeskich policjantów uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz innych służb współpracujących ze kołobrzeską policją.

 

Podczas spotkania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosław Pasterski wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym dniu awans otrzymało 49 funkcjonariuszy:

- w korpusie oficerów 1 policjantów,

- w korpusie aspirantów 26 policjantów,

- w korpusie podoficerów 16 policjantów,

- w korpusie szeregowych 6 policjantów.

W czasie uroczystości Decyzją Komendanta Wojewódzkiego wyróżniono również dwóch policjantów oraz dwóch pracowników kołobrzeskiego garnizonu. asp.szt. Roberta Piecyka i mł.asp. Jarosława Dębka którzy bezpośrednio przyczynili się do uratowania życia kobiecie, natomiast Pani Helena Kubacka i Pan Krzysztof Jadczak wyróżnili się wkładem pracy oraz sumiennością w realizacji przydzielonych obowiązków.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu za dotychczasową owocną współpracę i nieocenione wsparcie finansowe, które bezpośrednio przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu dał wyraz uznania:

Panu Staroście Tomaszowi Tamborskiemu,

Panu Prezydentowi Januszowi Gromkowi,

Panu Stanisławowi Malepszak prezesowi WOPR,

Panu Mariuszowi Ławro Prezesowi zarządu OW Posejdon

 

Podczas kołobrzeskiej gali życzenia, gratulacje oraz podziękowania za profesjonalną, rzetelną i pełną wyrzeczeń oraz ryzyka służbę, złożyli kołobrzeskim policjantom zaproszeni na uroczystość goście.