WZMOCNIENIE KOŁOBRZESKIEJ POLICJI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

WZMOCNIENIE KOŁOBRZESKIEJ POLICJI

Szeregi policjantów z powiatu kołobrzeskiego obecnie zasilają nie tylko mundurowi pełniący służbę w ramach stażu adaptacyjnego, ale również funkcjonariusze, którzy pełnią służbę ponadnormatywną po godzinach normalnej służby a także mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. Dodatkowe patrole finansuje miasto Kołobrzeg, Urząd Gminy Kołobrzeg i Urząd Gminy Ustronie Morskie które dba o zapewnienie bezpieczeństwa .

Urząd Miejski w Kołobrzegu , Urząd Gminy Kołobrzeg i Urząd Gminy Ustronie Morskie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu sfinansował pobyt 12 adeptów. Podczas 6 tygodniowego pobytu młodzi stróże prawa patrolują obszary szczególnie zagrożone, a ich głównym zadaniem jest zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń uciążliwych dla mieszkańców. Adepci kierowani są również w miejsca, które mieszkańcy naszego regionu zgłosili, jako niebezpieczne za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jednak adaptacja zawodowa to niejedyne wsparcie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Otóż za sprawą sfinansowania dodatkowych patroli przez Urząd Miasta w Kołobrzegu, Urząd Gminy Kołobrzeg i Urząd Gminy Ustronie Morskie na terenie miasta można dostrzec liczniejsze patrole, które głównie dbają o bezpieczeństwo . Taką służbę ponadnormatywną policjanci wykonują po godzinach normalnej służby, w swoim czasie wolnym. Jak co roku na dodatkowe patrole z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie mogą liczyć mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego. Na ten cel przekazał wsparcie finansowe Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz wójtowie Gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie .