POLICJANCI POMAGALI URATOWAĆ 81- LATKA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

POLICJANCI POMAGALI URATOWAĆ 81- LATKA

Kołobrzescy policjanci wspólnie z lekarzem uratowali życie starszemu mężczyźnie. 81- latek zasłabnął podczas niedzielnej mszy. Szybka i profesjonalna pomoc, którą udzielili mundurowi razem z lekarzem będącym na mszy przywróciła funkcje życiowe u tego mężczyzny.


W wielkanocną niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odebrał zgłoszenie od dyspozytora Pogotowia Ratunkowego o tym, że w kołobrzeskiej katedrze podczas mszy nastąpiło zatrzymanie krążenia u jednego z uczestników. Nie było w tym czasie żadnej wolnej karetki w związku z czym pogotowie prosi o pomoc.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Gdy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że straszy mężczyzna nie oddycha i nie ma wyczuwalnego pulsu. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Na miejscu obecny był takze lekarz , ktory uczestniczył w niedzielnej mszy i pierwszy pomagał w spólnie z innym młodym mężczyzną przywrócić oddech . Po kilkuminutowej reanimacji wróciły funkcje życiowe u 81 latka . Przybyli na miejsce ratownicy medyczni  przetransportowali  starszego pana do szpitala.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej osób które w tym czasie były w kościela a także przez postawę sierż. Daniela Machczyńskiego i sierż. Arkadiusza Wandycz uratowano życie 81-letniego mężczyzny.