DZIAŁANIA KOŁOBRZESKIEJ DROGÓWKI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

DZIAŁANIA KOŁOBRZESKIEJ DROGÓWKI

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzają działania mające na celu promowanie bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aby zbliżające się Święta Wielkanocne były nie tylko radosne, ale i bezpieczne musimy być czujni i rozważni.

Funkcjonariusze zatrzymują i sprawdzają kierowców, którzy w trakcie jazdy korzystali z telefonu komórkowego i nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto badają stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Mundurowi są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami, z właściwą prędkością.

W samym miesiącu marcu ujawniono 379 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości na terenie powiatu kołobrzeskiego.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wiele osób wybiera się w długą podróż. Dlatego trzeba odpowiednio przygotować pojazd do dłuższej jazdy poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów.

Okres świąteczny to także czas wzmożonych patroli policji na drogach. Można spodziewać się dodatkowych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących. Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.